Informacje o produktach

TONERY ALTERNATYWNE ODBUDOWANE (REBULID)

Wiele firm ma złe doświadczenia związane z recyclingiem lub napełnianiem zużytych tonerów. Rezultatem jest kategoryczne odrzucanie tego typu produktów, bez analizy jakości znajdujących się na rynku wyrobów.

Negatywne doświadczenia często związane są z zakupem bardzo tanich produktów dla wygenerowania maksymalnych oszczędności.

Rynek produktów alternatywnych jest jednak bardziej skomplikowany i wymaga gruntownego przeglądu oferowanych rozwiązań, wśród których znaleźć można wyroby o zaskakujących parametrach i doskonałym stosunku ceny do jakości

PRINTin pomaga znaleźć równowagę między oszczędnością, ceną a jakością produktu.

Od nas każdy użytkownik otrzyma szczegółowe informacje na temat produktu, by mógł ocenić jego wartość i jakość przed zakupem. Wskażemy także metody, dzięki którym w krótkim czasie można sprawdzić działanie produktu i zweryfikować jego jakość wydruku oraz wydajność.

Co rozumie się pod pojęciem Moduły (kartridże) z tonerem i Kasety z tonerem?

Moduły z tonerem są to materiały eksploatacyjne do drukarek laserowych, faksów i urządzeń wielofunkcyjnych. Są to kompletne systemy, które składają się nie tylko z tonera i jego zbiornika, ale również z urządzeń obrazowania (bęben i podzespoły mechaniczne), pojemnika na zużyty toner, rolki magnetycznej, wycieraczki etc. Zastępując pusty toner w drukarce, będziemy zatem zawsze wymieniali kompletny system przetwarzania obrazu.

Czy wiesz, że przeciętny moduł z tonerem (np. HP LaserJet 4000) składa się z ponad 50 elementów?

Kasety z tonerem to często proste zestawy pomyślane tylko jako plastikowy pojemnik zawierający z reguły toner i proste rozwiązanie do transportu tonera.
System przetwarzania obrazu jest samodzielnym produktem z określoną żywotnością (np. bęben do produktów firmy Brother lub niektórych urządzeń firmy Lexmark) bądź zintegrowanym z drukarką, jako długowieczny składnik urządzenia i nie wymagający wymiany za życia sprzętu (np. urządzeń Kyocera).

Jakie są różnice między odbudowanym (Rebulid), a napełnianym?

Odbudowany oznacza, że kaseta jest nie tylko wypełniona – są w niej także nowe części. Istotne elementy eksploatacyjne, jak bęben obrazowy i jego wycieraczka oraz rolka magnetyczna powinny być wymienione. Istnieją jednak duże różnice w jakości, ponieważ niektórzy producenci nie instalują nowych bębnów obrazowych, ale bębny odnawiane, nie zastępują też wycieraczki i rolki magnetycznej nowymi.
Nasze wysokiej jakości produkty są zawsze wyposażone w nowe podzespoły o jakości równej oryginałom (zobacz: budowa Tonera PRINTin).

Napełniane kasety z tonerem są najniższej jakości. Napełnianie oznacza, że moduł został tylko oczyszczony i ponownie napełniony tonerem z masowej produkcji, bez uwzględnienia specyfiki drukarki. Oznacza to także kompletny brak wymiany zużywających się części. Tak więc „ekologiczny” pojemnik z tonerem jest dużo tańszy, ale jego jakość nie jest porównywalna z odbudowanym lub modułem oryginalnym. Niestety też często jego deklarowana pojemność nie zostaje osiągnięta, a ponieważ bęben był już używany, znajduje to odzwierciedlenie w jakości wydruku.

CERTYFIKATY JAKOŚCI I WYDAJNOŚCI

                                                      

 

Kontakt

PRINTin Sp. z o.o. sp.k.

ul. Kamiennogórska 22, wejście D
60-179 Poznań

NIP PL7781468433
REGON 301311980

© Printin 2024
Design: Solmedia.pl